Трудові спори
04.12.2017
Аналіз та коригування проекту договору
04.12.2017

Страхування

Згідно зі ст. 25 Закону «Про страхування» здійснення страхових виплат проводиться страховиком відповідно до договору страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката).

При порушенні договору більшість громадян не можуть захистити свої інтереси самостійно, тому в такому випадку краще звернутися до спеціаліста по страховим випадкам.

Ми допоможемо у вирішенні наступних питань:

  • стягнення грошових коштів з відновлення автомобіля зі страховика;
  • стягнення грошових коштів після ремонту з винного в ДТП у випадку, якщо суми страхової виплати недостатньо для відновлення транспортного засобу в повному обсязі;
  • стягнення вартості автомобіля при його повному знищенні;
  • стягнення грошових коштів зі страховика або особи, винної у ДТП для лікування постраждалих в ДТП.

ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ЩОДО ВИЗНАННЯ НІКЧЕМНИМИ ПРАВОЧИНІВ

Одною з найбільш спірних підстав визнання Фондом гарантування правочинів нікчемним є п. 7 ч. 3 ст. 38 Закону, згідно до норм якого правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними, зокрема, якщо банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку.

За наслідками перевірки, на підставі п. 7 ч. 3 ст. 38 Закону уповноваженими особами Фонду гарантування визнаються нікчемними правочини, які підпадають під ознаки так званого «дроблення вкладів».

Частина 4 ст. 38 Закону зобов’язує представників Фонду гарантування протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомити сторони за договорами, про нікчемність цих договорів та вчинити дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів.

Наслідком визнання нікчемним правочину (транзакції) є не включення такого вкладника до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування.

Судова практика оскарження вкладниками збанкрутілих банків подібних дій Фонду гарантування на сьогоднішній день не є усталеною та єдиною, одні колегії суддів Вищого адміністративного суду (надалі – ВАСУ) трактують положення Закону та підстави визнання правочинів нікчемними на користь Фонду гарантування, а інші підтримують сторону вкладників.

Ми проаналізуємо кожну ситуацію індивідуально, проконсультуємо про наслідки звернення до суду, захистимо Ваші інтереси в суді з метою визнання рішення ФГВФО протиправним та поновимо порушені права.